Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Allergiku kodu

Keskkond

Kogu ümbritsevat keskkonda ei ole võimalik muuta allergeenivabaks. Seda enam on mõtet oma kodu kujundada nii, et see oleks allergikule soodne. Ka siis, kui teil või teie lapsel ei ole praegu ülitundlikkust põhiliste koduallergeenide suhtes. Pidev kontakt mingi allergeeniga võib aja jooksul kujundada ülitundlikkuse selle suhtes.

(www.astma.ee/astma-lapseeas/allergiku-kodu)

Õhuvärskendajad

Õhuvärskendajaid ei puhasta ega värskenda tegelikult õhku! Nad lisavad sinna sinu ninale meeldivamat lõhna, mis jätab ebameeldiva lõhna lihtsalt tahaplaanile.
Suurem osa neist sisaldavad formaldehüüdi, mida peetakse kantserogeeniks, võib põhjustada ka allergilisi reaktsioone, nahapõletikku, peavalusid, limaskestade ärritusi, liigese- ja rinnavalusid, kurnatust, uimasust ja immuunsüsteemi häireid.
Teine peamine õhuvärskendajates kasutatav aine –  fenool – võib põhjustada nahalöövet, külma higi, krampe, vereringehäireid või ka ekstreemsetel juhtudel koomat.
Sünteetilist muskus
Sarnaselt paljude lõhnaõlide ja deodorantidega, kasutatakse ka “õhuvärskendajates” sageli sünteetilist muskust.
Sünteetiline muskus on aine, millel on kalduvus jääda inimorganismi ning põhjustada seal ebasoovitavaid tagajärgi nagu näiteks hormonaalsüsteemi häired, astma, allergiad, sugurakkude paljunemishäired ning viljatus.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.